sp12@sosnowiec.edu.pl  |  (32) 293 78 87  |

• Upowszechnianie koncepcji SzPZ w społeczności szkolnej.
  • Pozyskiwanie uczestnictwa członków społeczności szkolnej i sojuszników wśród rodziców i w społeczności lokalnej oraz motywowanie ich do wspólnych działań.

• Wspieranie działań szkolnego koordynatora i aktywny udział w:
    • przeprowadzaniu diagnozy,
    • planowaniu działań, ich realizacji i ewaluacji wyników,
    • organizacji szkoleń w zakresie promocji zdrowia,
    • prowadzeniu dokumentacji działań w zakresie promocji zdrowia i pracy zespołu.

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

• systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
  • wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

"Szkoła promująca zdrowie zwiększa możliwości młodych ludzi do podejmowania działań i dokonywania zmian. Jest miejscem, w którym młodzi ludzie pracując razem z nauczycielami i innymi osobami, mogą osiągnąć sukces. Wzmacnianie młodych ludzi, wspieranie ich wizji i idei, umożliwia im wpływ na ich życie i warunki życia". (WHO, 1997)

Mariusz Wardyniec - koordynator

Członkowie: